Strategia Milionera – Taki tytuł nosi ciekawa książka. Po rekomendowanym teście z jej początku odkrywam, iż jestem geniuszem dynamo. Geniusz ten uwielbia tworzyć. Przede wszystkim bardzo łatwo wprawia machinę w ruch i posuwa sprawy na przód. Uzyskuje najlepsze efekty mogąc chodzić z głową w chmurach i działać w pełnym skupieniu tylko przez krótki czas.

Moja formuła sukcesu to tworzenie wartości przez innowację. Jestem kreatywny, błyskotliwy i sprytny. Ciągle się rozwijam.

Formuła porażki to konsultacje i poleganie na intuicji. Najsłabszymi stronami są działanie dla innych i wczuwanie się w położenie innych.

Poza tym osoby o moim geniuszu ignorują tych, którzy ich krytykują za brak organizacji czy umiejętności społeczne. Nie przejmują się tym, że wiecznie o czymś zapominali czy pomijali różne drobiazgi. Trudno im kontrolować codzienną działalność firmy. Do kierowania firmy potrzebują geniusza Blaze. Są zorientowani na idee.

Wnioski:

  • zawsze uważam, iż uda mi się osiągnąć sukces dużo szybciej, niż ma to miejsce w rzeczywistości
  • potrafię dostrzec sposoby zarabiania pieniędzy tam gdzie one istnieją, czyli muszę trafić do środka takich firm i je analizować
  • czytać książki jak zarządzać swoimi pieniędzmi

Ok. Teraz poziomy zaawansowania:

Poziom 1 do Poziomu 2 – Wprowadź dyscyplinę i obowiązkowość

To nie pora na to aby kosztem dyscypliny postawić na swoje pasje. To nie pora na zbawianie świata. Skoncentruj się na świadczeniu usług tym, którzy mają lepsze, bardziej sprawdzone pomysły niż Ty. Wywiązuj się ze swoich obowiązków względem kogoś innego. Nic nikomu nie musisz udowodnić.

Poziom 2 do Poziomu 3- Wprowadź pasję i kontakty.

Jeszcze jest za wcześnie na inwestowanie w swoje pomysły, biznesy, akcje czy nieruchomości. Żyjesz z miesiąca na miesiąc dlatego podejmujesz raczej krótko terminowe decyzje. Poszukaj pracy zajęcia które będzie też twoją pasją. Podnieś standardy. Szukaj ludzi którzy już są we flow.

Na każdą osobę, która ma czas, ale nie ma pieniędzy, znajdzie się zawsze osoba, która ma pieniądze ale nie ma czasu. Zastanów się jak dzięki swojemu geniuszowi możesz dostarczyć wartościowych usług, rzeczy dla osób z flow zgodnie z jej standardami. Pytanie kto zarabia już na takim poziomie na jakim chciałbym się znaleźć? Z kim na tym poziomie mógłbym nawiązać kontakt? Gdzie mogę ich spotkać?; Teraz jest czas na to aby zarabiać i się uczyć. Nie uganiaj się za najróżniejszymi możliwościami, nie dokładaj sobie pracy.

Stosuj pytania: Z jakimi problemami się borykacie? Może będę mógł pomóc je rozwiązać? Dowiedz się jakie są największe problemy i możliwości firm z którymi chcesz współpracować? Pomyśl w jaki sposób obie strony mogą zyskać na współpracy.

Poziom 3 do Poziomu 4 – Zdefiniuj swoją tożsamość, zmień czas na pieniądze

Uwielbiam projekty. Pamiętaj że wymagają one czasu i kasy. Nie twórz za dużo i testuj aby nie zabrnąć w ślepą uliczkę. Sprawdzaj co możesz zlecić innym, bądź zautomatyzować. Dochodowe projekty nazywamy promocjami lub kampaniami. W czym będziesz najlepszy? Czy będzie to twoja nisza? Czy przyciągniesz do siebie klientów konkretnymi produktami i określoną tożsamością, które odróżnią Cię od innych i sprawią że na rynku staniesz się oczywistym wyborem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *